S klíčící biomiskou se mohou seznámit i děti


Klíčení rostlinek se stalo velkým hitem, jemuž nelze nic vytknout, a naopak mu můžeme připsat celou řadu pozitivních vlastností a jevů. Může nám v tom pomáhat i biomiska ze zdravotně nezávadného plastu.

klíčící řeřicha

Podporuje vztah dětí k přírodě a rostlinám – tvořiví lidé si velmi dobře uvědomují, že život se skládá z drobných maličkostí, a jestliže se z nich dokážeme radovat, prožijeme jej od začátku až do konce naplno. Namísto pasivní zábavy s videohrami, sledování televize, či spousty času strávených na sociálních sítích můžeme vést své ratolesti k porozumění s přírodou. Kromě turistiky, cyklistických výletů a dovolenkových pobytů může být součástí výchovného procesu i klíčící biomiska. Děti upoutá svým vzhledem na první pohled, zvláště pak s nasypanou vrstvou různých semínek luštěnin a obilovin. Mohou pak sledovat růst nových rostlinek a aktivně se na tomto procesu podílet pravidelným proplachováním a přípravou pokrmů. Některé klíčky lze konzumovat přímo z misky v syrovém stavu, např. fazolky mungo, řeřichu, čočku nebo vojtěšku, jiné tvrdší klíčky se spíše hodí do pomazánek, nebo polévek a dalších vařených jídel.

rostlinné klíčky na chlebu

Pomáhá udržet pevné zdraví a snížit počet dnů pracovní neschopnosti – nikdo z nás nemá zrovna radost z chřipkového onemocnění, z nachlazení, natož pak z vážnějšího průběhu sezonních chorob, např. ze zánětu průdušek či zápalu plic. Jednou z příčin onemocnění je i nedostatek živin ve stravě, její nevhodné složení a také nedostatek vitamínu C. Ten získáme z čerstvého ovoce a zeleniny, ale také z rostlinných klíčků. Nemusíte mít zrovna po ruce čerstvé jahody a vystačíte s klíčícími semínky. Jestliže si je vypěstujete doma z BIO zdrojů, máte jistotu, že půjde o čerstvé rostlinky, nezasažené chemickými hnojivy, postřiky, ani plísněmi a hnilobou. Nejlepší jsou vždy čerstvé, i když je můžete mít pár dnů uschované v chladničce.