Některé pojmy ve finanční oblasti jsou zavádějící
Jedním z produktů, který už není možné získat, je například takzvaná stoprocentní hypotéka. V současné době není již nic takového k mání. Stejně zavádějící může být i termín „hypotéka bez doložení příjmů“.
- Už na první pohled je nelogické, že by poskytovatel finanční pomoci https://www.fahd.cz/hypoteka-bez-dolozeni-prijmu/ nechtěl vědět, jestli je jeho klient schopen svému závazku v budoucnu dostát.
Každá solidní instituce, která vám poskytne finanční prostředky, si prověří situaci žadatele.Je to totiž oboustranně důležité. Tudíž, zmíněný termín má spíše poukazovat na to, že prokázání není vůbec složité a lze ho dokonce i legálním způsobem obejít. Pokud je váš příjem netransparentní, pak můžete přizvat do úvěru spoludlužníka, který zmíněný příjem bez problémů doloží.
Je nutné uvést pravdivé údaje
Stejně jednoduché je to i u úvěrů podnikatelských, kde jsou podmínky nastavené ještě benevolentněji. Nízké daňové přiznání tedy není rozhodně překážkou v poskytnutí úvěru. Je jen zapotřebí prokázat, že skutečně podnikáte a ne, že máte živnost jen založenou. V tom případě vám může být poskytnut úvěr, ale pouze spotřebitelský.
- Je zřejmé, že některý soukromý podnikatel může mít nízké daňové přiznání, a přesto má dostatečně vysoké příjmy.
- Proto se u těchto žadatelů (OSVČ) prokazuje příjem i jinými možnými způsoby.
- Kupříkladu doložením vydaných faktur.
U začínajících podnikatelů stačí popsat podnikatelský záměr využití finančních prostředků. Jedna podmínka je však nepřekročitelná.
- K tomu, aby mohl poskytovatel vše posoudit a nedošlo k nějakému nepříjemnému nedorozumění, je zapotřebí, aby žadatel uvedl úplné a pravdivé informace.
- Do čehož spadají údaje o osobním statusu a pochopitelně také informace o výdajích i příjmech.
- Veškeré údaje musí být doloženy písemně, a to pouze a výhradně listinnými doklady.